V. Aikido Konferencia Makó

2020. 09. 05. 

P. Gazdag Anett KIME-Veresegyház elnök: "Az aikido szellemisége, filozófiája és személyiségfejlődésre tett hatása"
P. Gazdag Anett KIME-Veresegyház elnök: "Az aikido szellemisége, filozófiája és személyiségfejlődésre tett hatása"

- A harcművészeteknek elsősorban a jellemformálásban, másodsorban a testedzésben van szerepe - mondta a hét végén, a makói József Attila Könyvtárban rendezett 5. országos aikido szakmai konferencián Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke, volt nemzetvédelmi miniszter.

Megnyitó: Makó Budo Klub gyermek aikido bemutató
Megnyitó: Makó Budo Klub gyermek aikido bemutató

A színvonalas rendezvényt a Nemzeti Aikido Szövetség - Magyarország és az Eötvös Loránd Tudományegyetem szervezte meg, és a résztvevők a távol-keleti harcművészetekről hallgathattak előadásokat, különböző - honvédelmi, orvosi, jogi, pedagógiai és pszichológiai - vonatkozásokban. A programot Márton Imre, a Makó Budo Klub elnöke nyitotta meg, majd Czirbus Gábor alpolgármester köszöntötte egy személyes hangvételű beszéddel.

Czirbus Gábor alpolgármester Makó: "A harcművészetek, küzdősportok egy kívülálló szemével a sportok között"
Czirbus Gábor alpolgármester Makó: "A harcművészetek, küzdősportok egy kívülálló szemével a sportok között"

Simicskó István szerint, aki a wing tsun kung-fu 5. fokozatú mestere, részben művészetként, részben sportként kell tekintenünk a harcművészetekre. A magyar oktatási-nevelési rendszer sajnos kevés figyelmet szentel nekik, pedig ez is egy olyan eleme a távol keleti kultúrának, amit - természetesen a hazai viszonyokhoz adaptálva - érdemes volna átvenni. - Ennek a rendszernek a filozófiája a modern hadviselés alapelvei közé is beépültek - hangsúlyozta. /Délmagyar.hu/

Dr. Simicskó István Honvédelmi Sportszövetség elnök: "A harcművészetek szerepe a honvédelmi nevelésben"
Dr. Simicskó István Honvédelmi Sportszövetség elnök: "A harcművészetek szerepe a honvédelmi nevelésben"

A konferencián Veresegyházat a Ki Művészetek Egyesületének elnöke Pintérné Gazdag Anett (aikikai 6. dan) képviselte az aikido szellemiségéről és személyiségfejlesztő szerepéről szóló előadásával.

© 2006 Ki Művészetek Egyesülete, 2112 Veresegyház, Paskom u. 21..
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el