Út a fekete öv felé

Aikido övvizsga 2020 november

  Az aikido nem tartalmaz versenyeket, így megőrizve a BUDO (japán harcművészetek) lényegét, melynek célja önmagunk tökéletesítése. Hisz az "Igazi győzelem az önmagunk felett aratott győzelem,..." Ueshiba Morihei az aikido megalapítója. A sportolók megmérettetése az újabb övfokozatok megszerzése során történik, melynek egy nagy mérföldköve az évtizedes, kitartó és odaadó munkával megszerezhető fekete öv. November 10-én ennek kapujához jutott el 2 tagunk.

Szilvási Norbert és Jakab Gábor
Szilvási Norbert és Jakab Gábor

   Egyesületünk a Ki Művészetek Egyesülete Veresegyház (KIME-aikido) a Nemzeti Aikido Szövetség - Magyarország támogatásával övvizsgát tartott, melyen 11 tagunk sikeres vizsgát tett. A vizsgázók közül kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az 1 kyu (fekete övet megelőző barna öv) fokozatra vizsgázók, Szilvási Norbert és Jakab Gábor, akik immáron 10 éve lelkes űzői az aikidonak.

További vizsgázóink: 10 kyu Maróti Olivér, Déri Vince, Déri Szofi, Horváth Vilmos, 6 kyu Holló Kitti, 5 kyu Harcos Kamilla, 3 kyu Gergely Enikő, 2 kyu Áron Gergő, Ibry Ilyas.

Mesterek: sensei P. Gazdag Anett 6. dan, Schensing András 1. dan, vizsgázók: Ibri Ilyas és Áron Gergő 2. kyu, Szilvási Norbert és Jakab Gábor 1. kyu
Mesterek: sensei P. Gazdag Anett 6. dan, Schensing András 1. dan, vizsgázók: Ibri Ilyas és Áron Gergő 2. kyu, Szilvási Norbert és Jakab Gábor 1. kyu

Gratulálunk vizsgázóknak és további kitartó munkát kívánunk! 

© 2006 Ki Művészetek Egyesülete, 2112 Veresegyház, Paskom u. 21..
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el