Aikido Magyarországon
A hetvenes évek elején a misztikum kategóriában lévő távol-keleti sportok egyik népszerűsítője volt Polyák József, aki bemutatóin aikido technikákat is használt.
Ezt követően kb. 1975-től Budapesten Gyebnár Ferenc, Bodnár Gyula, Várszegi Rudolf tették az első lépéseket az aikido útján. A 70-es évek közepén Horváth József Szombathelyen Judo kapcsolatait kihasználva nyugat-német aikidosokkal ismerkedett meg és 79-ben meg is tartották az első hivatalos kyu vizsgát.

1977. december 1-én a Magyar Televízió 20:25 perctől Különös Japán sportok című műsorában 15 perces japán rövidfilmet vetített az aikidoról. Ez széles körben ismertté tette azt.
1982 végén Szombathelyen főiskolai tanulmányait folytatva került kapcsolatba az aikidoval és Horváth Józseffel a makói Márton Imre.

1983 őszén a székkutasi Héjja László kereste fel a szombathelyi aikidosokat.
Ezt követően 1984-től más távol-keleti küzdősport edzéseken Makón és Székkutason is megjelent az aikido.
1985-ben létrejött a Magyar Karate, Taekwondo, Kick-Box és más Harcművészeti Szövetség keretén belül az aikido szakág.

Márton Imre Makóra visszatérése után kiszélesedtek a dimenziók, hiszen 1985 őszétől felnőtt és gyermek aikido is elindult, hamarosan több mint 100 fő foglalkozott ezzel Makón. 1988-ban Szegeden kezdődött a gyerek edzés Szemes Ildikó vezetésével. Majd 1989-tól Borbás Tibor már felnőtt csoportot indított.

1989 februárjában shihan Nobuyoshi Tamura sensei előtt 1 dan fokozatra sikeres vizsgát tett: sensei Márton Imre és sensei Molnár János.
