Az Európai Aikido Szövetség 2019 évi Kongresszusán jártunk


Európai Aikido Szövetség éves közgyűlését és a IV. Nemzetközi Aikido Konferenciát Makón. Az eseményen edzők, szakemberek, neves tisztségviselők jelentek meg Európa 14 országából. A rendezvény megnyitója a Városháza dísztermében zajlott, melyen Farkas Éva polgármester asszony beszéde után többek között köszöntőt mondott a japán-magyar diplomáciai kapcsolatok felvételének 150. évfordulója alkalmából, a rendezvény díszvendégét őexcellenciája Sato Kuni, Japán magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövete. Ezt követően a Grand Hotel Gloriusban megkezdődött a konferencia, mely a harcművészeteket és főképp az aikidot több aspektusból tárta a hallgatók elé. Prof. Dr. Borhy László az ELTE rektora történelmi, Czirbus Gábor alpolgármester úr az iskolai testnevelés oldalról megközelítve méltatta a harcművészeteket, míg Pintérné Gazdag Anett, a KIME-Veresegyház 13 éves megalakulása óta, a gyermek edzéseken szerzett tapasztalatairól számolt be a "Gyermek aikido edzések az eséstechnikák tükrében" címmel. Továbbá jogi, orvosi és média oldalról is betekintést kaphattunk. Ez idő alatt a gyerekek is külön figyelemben részesültek. A Nemzeti Aikido Szövetség - Magyarország, mint szervező, Makó város önkormányzatával és többek között a Honvédelmi Sportszövetség támogatásával a gyerekek számára ingyenessé tette a szombati napot, mely során délelőtt a Hagymatikum Termálfürdőzés, a Kalász Étteremben elfogyasztott ebéd és persze egy kis szieszta után jött sensei Pintérné Gazdag Anett (5. dan aikido) által tartott közel 140 fős gyermek edzés, melyen 35 veresi aikidoka is részt vett. A gyermek edzés után az EAF magas rangú mesterei oktatták a megjelenteket, majd díszvacsorával zárult a szombati nap. A másnapi edzést követően pedig dan vizsgák zajlottak. A 3 napos program példa értékű szervezéssel bírt, mely sensei Márton Imre 6. danos mester, mint a NASZM általános elnöke és az őt körülvevő csapat munkáját fémjelzi, így az Európai Aikido Szövetség tisztségviselői a 2014-es hódmezővásárhelyi közgyűlés után szintén nagy megelégedéssel térhettek haza.

Ez úton is szeretnék megköszönni Veresegyház Város Önkormányzatának, hogy támogatták a veresi aikidókák utazását ezen rangos és tartalmas rendezvényre, ezzel öregbítve városunk hírnevét

.

© 2006 Ki Művészetek Egyesülete, 2112 Veresegyház, Paskom u. 21..
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen!